VPN z darmowym okresem próbnym

Czasem możemy chcieć przetestować usługi konkretnego VPN-a zanim zdecydujemy się zakupić ich subskrybcję na miesiąc czy rok. Albo potrzebujemy VPN-a jednorazowo, dosłownie na jeden dzień, a darmowe opcje nie mają odpowiednich serwerów np. w kraju z którym chcemy się połączyć. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z VPN-a z darmowym okresem próbnym (ang. free trial).

Nie wszystkie VPN-y udostępniają bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników. Wynika to zazwyczaj z nadużyć, np. NordVPN oferował kiedyś 7 dni darmowego okresu testowego, gdzie wystarczyło podać dane karty kredytowej/debetowej, jednak był on tak popularny i również nadużywany, że firma zdecydowała się go wycofać.

Obecnie dostępne płatne VPNy z okresem testowym bez karty kredytowej lub debetowej to:

VPN-y z gwarancją zwrotu pieniędzy

Inna kategoria “bezpłatnych okresów testowych” to VPN-y, które oferują gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku naszego niezadowolenia z usługi.

  • NordVPN – 30 dni na rezygnację z usługi
  • ExpressVPN – 30 dni na zrezygnowanie z subskrybcji
  • CyberGhost VPN – 14 lub 45 dni w zależności od długości wykupionej subskrybcji
  • Windscribe – 3 dni albo użycie maksymalnie 10 GB transferu
  • hide.me – 30 dni

Większość firmy VPN oczywiście dokładnie sprawdza każdy wniosek o “money-back”, czyli zwrot wydanych pieniędzy na usługę, dlatego jeśli się zdecydujemy na coś takiego, to warto nie używać intensywnie VPN-a przez 29 na 30 możliwych dni lub w inny sposób zbliżać się do granicy, którą VPN może uznać za naruszoną.

Jeśli natomiast poszukujesz całkowicie darmowych VPN-ów, to sprawdź ten artykuł.

1 komentarz - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz