NordVPN – recenzja, opinie

NordVPN to VPN z Panamy, który nie trzyma żadnych logów naszych połączeń internetowych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych dostępnych VPNów w Internecie. NordVPN oferuje pełno funkcjonalności i działa szybko.

Ceny w NordVPN

Ceny oferowane przez NordVPN są jednymi z korzystniejszych na rynku. Opłaty abonamentowe za korzystanie z VPNa są zależne od okresu czasu, na jaki wykupimy abonament. Oczywiście im dłuższy okres, tym taniej. Miesięczny plan to $11,99

Dodatkowo, NordVPN gwarantuje zwrot pieniędzy w ciągu 30 pierwszych dni korzystania z usługi, jeśli nie będziemy z niej zadowoleni.

Dostępne metody płatności w NordVPN to karta kredytowa i debetowa, PayPal, Bitcoin oraz Paymentwall (w tym przelewy bankowe przy użyciu Przelewy24 i DotPay).

Zalety NordVPN

Z Nord VPN można korzystać na 6 różnych urządzeniach jednocześnie, czyli można na przykład podzielić się kontem z rodziną.

Jest opcjonalny mechanizm CyberSec, dzięki któremu automatycznie odfiltrujemy reklamy i skrypty śledzące i blokuje dostęp do złośliwych stron.

Ciekawą funkcjonalnością jest “kill switch”, która blokuje połączenie komputera do Internetu, jeśli VPN nie jest jeszcze aktywny (np. straci połączenie z serwerem proxy).

NordVPN wystawia faktury VAT, więc można go łatwo wliczyć w koszty, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą.

Bezpieczeństwo VPN-a

NordVPN to jeden z najbezpieczniejszych VPNów na rynku: brak logów, firma w Panamie (poza jurysdykcją Unii Europejskiej czy Stanów Zjednoczonych). NordVPN oferuje podwójne serwery VPN, sieć tor + VPN, akceptuje anonimowość opłacania usług np. Bitcoinem.

Wszystkie połączenie w NordVPN są w pełni szyfrowane przy użyciu nowoczesnych algorytmów, zarówno w aplikacji na Windowsie, jak i na Androidzie czy IOSie.

Standardowym protokołem stosowanym w NordVPN jest OpenVPN, który korzysta z 256 bitowego szyfrowania AES. Ta kombinacja oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Alternatywnie możemy skorzystać z protokołów IKEv2, IPSec albo L2TP i IPSec (lub PPTP), zamiast OpenVPNa.

NordVPN kontroluje wywołania DNSów, aby informacje o Twojej aktywności internetowej nie zostały narażone na wyciek. Dodatkowo, użytkownik może wybrać dedykowany adres IP w NordVPN.

Podsumowując – NordVPN to VPN dla każdego, całkowicie kompleksowa usługa, obejrzymy na nim polską telewizję zagranicy czy amerykańskiego Netflixa, bezpiecznie pobierzemy torrenty, zagramy w grę online, będziemy mieć dostęp do blokowanej części Internetu będąc w Chinach czy cokolwiek innego. Warto, szczególnie przy dobrej promocji na rok czy dwa lata.

NordVPN to VPN z Panamy, który nie trzyma żadnych logów naszych połączeń internetowych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych dostępnych VPNów w Internecie. NordVPN oferuje pełno funkcjonalności i działa szybko. Ceny w NordVPN Ceny oferowane przez NordVPN są jednymi z korzystniejszych na rynku. Opłaty abonamentowe za korzystanie z VPNa są zależne od okresu czasu, na jaki wykupimy abonament. Oczywiście im dłuższy okres, tym taniej. Miesięczny plan to $11,99 Dodatkowo, NordVPN gwarantuje zwrot pieniędzy w ciągu 30 pierwszych dni korzystania z usługi, jeśli nie będziemy z niej zadowoleni. Dostępne metody płatności w NordVPN to karta kredytowa i debetowa, PayPal, Bitcoin oraz Paymentwall…
NordVPN to jeden z najlepszych VPN-ów na rynku. Prywatność na bardzo wysokim poziomie, aplikacje mobilne i wtyczki do przeglądarek dają dużą wygodę, a do tego dobre ceny w promocjach.

Ocena NordVPN

Prywatność - 9.3
Możliwości - 9.5
Opłacalność - 9

9.3

NordVPN to jeden z najlepszych VPN-ów na rynku. Prywatność na bardzo wysokim poziomie, aplikacje mobilne i wtyczki do przeglądarek dają dużą wygodę, a do tego dobre ceny w promocjach.

User Rating: 4.83 ( 2 ocen)

3 komentarze - Dodaj opinię

Dodaj komentarz