NordVPN – recenzja, opinie

NordVPN to VPN z Panamy, który nie trzyma żadnych logów naszych połączeń internetowych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych dostępnych VPNów w Internecie. NordVPN oferuje pełno funkcjonalności i działa szybko.

Najważniejsze funkcje NordVPN

Jakie są najważniejsze funkcje, które oferuje NordVPN?

  • obsługa sieci P2P – torrentów
  • obejście blokad regionalnych, typu niedziałający polski Netflix z zagranicy
  • szybkie serwery i możliwa redukcja pingu
  • 6 podłączonych urządzeń na raz
  • bezpieczeństwo i szyfrowanie danych, np. podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi
  • dostęp do globalnego Internetu z krajów takich jak Chiny

Ceny w NordVPN

1 MIESIĄC12 MIESIĘCY24 MIESIĄCE36 MIESIĘCYSTRONA
NordVPN10,63€74,65€ (6,22€)106,58€ (4,44€)111,82€ (3,1€)Odwiedź

Ceny oferowane przez NordVPN są jednymi z korzystniejszych na rynku. Opłaty abonamentowe za korzystanie z VPNa są zależne od okresu czasu, na jaki wykupimy abonament. Oczywiście im dłuższy okres, tym taniej. Miesięczny plan to $11.99.

Dodatkowo, NordVPN gwarantuje zwrot pieniędzy w ciągu 30 pierwszych dni korzystania z usługi, jeśli nie będziemy z niej zadowoleni.

Dostępne metody płatności w NordVPN to karta kredytowa i debetowa, PayPal, Bitcoin oraz Paymentwall (w tym przelewy bankowe przy użyciu Przelewy24 i DotPay).

Zalety NordVPN

Z NordVPN można korzystać na 6 różnych urządzeniach jednocześnie, czyli można na przykład podzielić się kontem z rodziną.

Jest opcjonalny mechanizm CyberSec, dzięki któremu automatycznie odfiltrujemy reklamy i skrypty śledzące i blokuje dostęp do złośliwych stron.

Ciekawą funkcjonalnością jest „kill switch”, która blokuje połączenie komputera do Internetu, jeśli VPN nie jest jeszcze aktywny (np. straci połączenie z serwerem proxy).

NordVPN wystawia faktury VAT, więc można go łatwo wliczyć w koszty, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą.

Lokalizacje serwerów

NordVPN to jeden z największych graczy na rynku usług VPN, oferuje on chyba najwięcej możliwych lokalizacji serwerów na świecie. Stan na 2020 rok:

  • Ameryka Północna i Południowa – ponad 2200 serwerów (USA, Kanada, Brazylia, Argentyna, Meksyk, Chile, Kostaryka)
  • Europa – ponad 2400 serwerów (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Holandia, Szwecja, Szwajcaria, Dania, Włochy, Belgia, Hiszpania, Norwegia, Polska, Irlandia, Czechy, Austria, Finlandia i inne)
  • Azja i Pacyfik – ponad 600 serwerów (Austrlia, Singapur, Japonia, Hongkong, Nowa Zelandia, Tajwan, Indonezja, Wietnam, Malezja, Korea Południowa, Tajlandia)
  • Afryka, Bliski Wschód i Indie – ponad 100 serwerów (Republika Południowej Afryki, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael, Turcja)

Bezpieczeństwo NordVPN

NordVPN to jeden z najbezpieczniejszych VPNów na rynku: brak logów, firma w Panamie (poza jurysdykcją Unii Europejskiej czy Stanów Zjednoczonych). NordVPN oferuje podwójne serwery VPN, sieć TOR + VPN, akceptuje anonimowość opłacania usług np. Bitcoinem.

Wszystkie połączenie w NordVPN są w pełni szyfrowane przy użyciu nowoczesnych algorytmów, zarówno w aplikacji na Windowsie, jak i na Androidzie czy IOSie.

Standardowym protokołem stosowanym w NordVPN jest OpenVPN, który korzysta z 256 bitowego szyfrowania AES. Ta kombinacja oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Alternatywnie możemy skorzystać z protokołów IKEv2, IPSec albo L2TP i IPSec (lub PPTP), zamiast OpenVPNa.

NordVPN kontroluje wywołania DNSów, aby informacje o Twojej aktywności internetowej nie zostały narażone na wyciek. Dodatkowo, użytkownik może wybrać dedykowany adres IP w NordVPN.

Podsumowując – NordVPN to VPN dla każdego, całkowicie kompleksowa usługa, obejrzymy na nim polską telewizję zagranicy czy amerykańskiego Netflixa, bezpiecznie pobierzemy torrenty, zagramy w grę online, będziemy mieć dostęp do blokowanej części Internetu będąc w Chinach czy cokolwiek innego. Warto, szczególnie przy dobrej promocji na rok czy dwa lata.

NordVPN to VPN z Panamy, który nie trzyma żadnych logów naszych połączeń internetowych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych dostępnych VPNów w Internecie. NordVPN oferuje pełno funkcjonalności i działa szybko. Najważniejsze funkcje NordVPN Jakie są najważniejsze funkcje, które oferuje NordVPN? obsługa sieci P2P - torrentów obejście blokad regionalnych, typu niedziałający polski Netflix z zagranicy szybkie serwery i możliwa redukcja pingu 6 podłączonych urządzeń na raz bezpieczeństwo i szyfrowanie danych, np. podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi dostęp do globalnego Internetu z krajów takich jak Chiny Ceny w NordVPN 1 MIESIĄC 12 MIESIĘCY 24 MIESIĄCE 36 MIESIĘCY STRONA NordVPN 10,63€ 74,65€…
NordVPN to jeden z najlepszych VPN-ów na rynku. Prywatność na bardzo wysokim poziomie, aplikacje mobilne i wtyczki do przeglądarek dają dużą wygodę, a do tego dobre ceny w promocjach.

Ocena NordVPN

Prywatność - 9.3
Możliwości - 9.5
Opłacalność - 9

9.3

NordVPN to jeden z najlepszych VPN-ów na rynku. Prywatność na bardzo wysokim poziomie, aplikacje mobilne i wtyczki do przeglądarek dają dużą wygodę, a do tego dobre ceny w promocjach.

User Rating: 4.83 ( 2 ocen)

3 komentarze - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz