ProtonVPN – recenzja, opinie

ProtonVPN najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak klient darmowej (z bardziej rozbudowaną płatną ofertą) usługi VPN. To właśnie dzięki tej usłudze można ukryć swoją rzeczywistą lokalizację i ominąć geoblokady, które są zmorą wielu użytkowników sieci. Warto wspomnieć również i o tym, że za ProtonVPN odpowiada ta sama firma, która oferuje ProtonMail, czyli jedną z najbezpieczniejszych usług pocztowych.

Olbrzymie możliwości i bardzo przydatne funkcje ProtonVPN

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa ProtonVPN do dyspozycji mają serwery w 30 różnych krajach. Szyfrowanie odbywa się za pomocą klucza 256-bitowego. Warto wspomnieć także i o tym, że z usług VPN można korzystać jednocześnie nawet na 10 różnych urządzeniach, co daje olbrzymie możliwości. ProtonVPN dostarcza intuicyjne i proste w obsłudze aplikacje nie tyko na system Windows, ale również na macOSa. Z olbrzymiego potencjału ProtonVPN mogą skorzystać także właściciele urządzeń mobilnych, którzy korzystają z systemu Android lub iOS. Pamiętać należy o tym, że ProtonVPN bez żadnego większego problemu pozwala na korzystanie z usług p2p (za pośrednictwem swoich własnych serwerów).

Jakie największe zalety ProtonVPN?

ProtonVPN to usługa z najwyższej światowej półki, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających użytkowników. Jedną z największych zalet jest nie tylko bezpieczeństwo, ale również prywatność. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale ProtonVPN nie gromadzi żadnych logów i informacji na temat tego, co robią poszczególni użytkownicy. Czas połączeń, wykorzystywany transfer i wiele innych danych nie są gromadzone, dlatego też użytkownicy zachowują pełną anonimowość. Godne uwagi jest także to, że aplikacja kliencka ProtonVPN wyposażona została w niezawodny killswitch. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że połączenia zostaną automatycznie zablokowane, w momencie utraty połączenia z VPN-em.

Szybka prędkość połączenia

Dla wielu użytkowników sporą zaletą ProtonVPN będzie również to, że oferuje on szybką prędkość połączenia, dzięki czemu można przesyłać nawet duże ilości treści. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim dla tych osób, które korzystają z popularnych torrentów albo przesyłają dane strumieniowo. Aby osiągnąć największą wartość przesyłu danych, warto wypróbować kilka różnych lokalizacji, dzięki czemu będzie można wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Anonimowość w sieci

Najbardziej wymagający użytkownicy mogą skorzystać z dodatkowej ochrony, a dokładniej mówiąc z Double VPN (podwójnego VPN-a). Użytkownicy mają także możliwość zakupu usługi za pomocą kryptowaluty Bitcoin, przy zachowaniu pełnej anonimowości. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że lokalizacji firmy odpowiedzialnej za funkcjonowanie ProtonVPN to Szwajcaria, czyli kraj poza tzw. „Grupą Państw Pięciu Oczu”. Osoby, które chcą sprawdzić możliwości ProtonVPN mają oczywiście możliwość skorzystania z 30 dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Cennik ProtonVPN

Poza darmowa ofertą VPN, Proton oferuje także płatne rozwiązanie, które jest bardziej rozbudowane – między innymi większa jest dostępna ilość serwerów, możliwość używania VPN-a na wielu urządzeniach, większa prędkość Internetu, możliwość pobierania plików przez sieć P2P (torrenty), serwery TOR i większe bezpieczeństwo naszych danych wysyłanych do Internetu.

ProtonVPN najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak klient darmowej (z bardziej rozbudowaną płatną ofertą) usługi VPN. To właśnie dzięki tej usłudze można ukryć swoją rzeczywistą lokalizację i ominąć geoblokady, które są zmorą wielu użytkowników sieci. Warto wspomnieć również i o tym, że za ProtonVPN odpowiada ta sama firma, która oferuje ProtonMail, czyli jedną z najbezpieczniejszych usług pocztowych. Olbrzymie możliwości i bardzo przydatne funkcje ProtonVPN Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa ProtonVPN do dyspozycji mają serwery w 30 różnych krajach. Szyfrowanie odbywa się za pomocą klucza 256-bitowego. Warto wspomnieć także i o tym, że z usług VPN można korzystać jednocześnie…
Jeden z najlepszych darmowych VPN-ów, z jeszcze lepszą płatną ofertą. Prywatność na wysokim poziomie.

Ocena ProtonVPN

Prywatność - 8.7
Możliwości - 7
Opłacalność - 8.4

8

Jeden z najlepszych darmowych VPN-ów, z jeszcze lepszą płatną ofertą. Prywatność na wysokim poziomie.

User Rating: 4.09 ( 2 ocen)

Dodaj komentarz