Dlaczego warto używać VPN?

Czy warto w ogóle korzystać z VPN-a? VPN (Virtual Private Network) to narzędzie, które pozwala na zachowanie anonimowości w sieci, poprzez dodatkowe szyfrowanie i ukrycie naszego adresu IP. Wiele osób uważa, że w ich przypadku korzystanie z VPN nie ma większego sensu – jeśli nie jesteśmy nikim znanym, ani nie prowadzimy biznesu na dużą skalę, nie mamy nic do ukrycia. Prawda jest jednak zupełnie inna. Z VPN powinien korzystać właściwie każdy. Przeczytaj, dlaczego to takie ważne oraz jakie możliwości daje VPN.

Zadbaj o swoją prywatność w sieci

W dzisiejszych czasach wzrasta znaczenie ochrony danych. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, każdego dnia, korzystając z Internetu pozostawiamy po sobie ogromne ilości informacji. Na ich podstawie można rozpoznać nasz adres zamieszkania, zidentyfikować wiadomości, które pozostawiamy na stronach i forach internetowych, a nawet, jeśli robisz zakupy w sieci, wykraść numery Twoich kart płatniczych. Niestosowanie zabezpieczeń może znacząco narazić Twoje cyberbezpieczeństwo.

Instalując VPN będziesz mieć pewność, że nikt nie rozpozna Twoich nawyków w sieci. Pozostając całkowicie anonimowym będziesz mógł korzystać z czatów i for internetowych, nie bojąc się o to, że Twoja tożsamość będzie widoczna dla moderatorów. W ten sposób zadbasz o prywatność swoją i swoich bliskich. Co najważniejsze, VPN stanowi dodatkowe zabezpieczenie Twoich haseł i transakcji. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje konta i profile są bezpieczne, a także że nikt nie wykradnie Twoich danych podczas zakupów.

Oglądaj filmy i seriale z całego świata!

Obecnie coraz więcej stacji telewizyjnych udostępnia swoje serwisy VOD (Video on Demand – telewizja na życzenie). Są to serwisy, w których za pośrednictwem Internetu możemy oglądać wybrane przez nas filmy lub programy w dogodnym dla nas czasie. Korzystanie z serwisów VOD staje się coraz bardziej popularne, gdyż wiele z nich oferuje atrakcyjne warunki – wiele programów i seriali możemy oglądać za darmo, a za nowości kinowe zapłacimy niewiele.

Teoretycznie korzystanie z serwisów VOD mogłoby pozwolić nam na oglądanie odcinka polskiego serialu na wakacjach w Hiszpanii lub cieszenie się w Polsce filmami udostępnianymi przez angielskie lub brytyjskie stacje. W praktyce jednak jest to utrudnione ze względu na tzw. blokady regionalne. Serwisy VOD w znacznej mierze utrzymują się z reklamodawców. Jeżeli jednak oglądamy film poza krajem, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie będziemy zainteresowani zakupem reklamowanych towarów. Z tego powodu osoby, których adres IP wskazuje na zamieszkiwanie za granicą, są blokowane.

VPN daje możliwość, by obejść te ograniczenia. Wystarczy, że przy pomocy VPN zmienimy adres IP naszego komputera. To sprawi, że serwis VOD nie będzie mógł rozpoznać naszej prawdziwej lokalizacji. W ten sposób ponosząc niewielkie koszty zyskamy dostęp do filmów i produkcji telewizyjnych z całego świata.

Jak widać, korzystanie z VPN daje bardzo dużo możliwości. Nie jest to opcja jedynie dla informatyków, biznesmenów czy celebrytów mających obsesję na punkcie swojej prywatności, lecz dla każdego z nas.

Dodaj komentarz