Jak oglądać polski Netflix za granicą?

Dlaczego nie da się oglądać polskiego Netflixa zagranicą?

Ograniczenia dostępności filmów i seriali w bibliotece Netflix-a dla poszczególnych krajów wynikają z umów licencyjnych. W ten sposób Netflix może streamować niektóre filmy czy seriale tylko dla użytkowników przebywających w Polsce, inaczej łączących się z polskiego adresu IP.

Netflix nie wyświetli żadnej informacji, że dane treści nie są dostępne w kraju (w tym lektor i napisy), z którego się łączysz – po prostu określonych treści nie będzie w ogóle na stronie internetowej. Tak samo nie będziemy mogli oglądać filmów czy seriali z polskimi napisami czy z lektorem. Brak polskich napisów w Netflixie potrafi być irytujący, ale istnieje na to rozwiązanie.

Jak oglądać polski katalog Netflixa z polskimi napisami nie będąc w Polsce?

Rozwiązanie jak uzyskać dostęp do polskiej biblioteki Netflixa jest identyczne jak w przypadku ograniczeń dostępu do polskiej telewizji VOD – musimy zmienić nasz adres IP.

Adres IP określa naszą lokalizację i w ten sposób Netflix czy jakakolwiek inna strona internetowa, z którą łączymy się przez przeglądarkę internetową, dowiaduje się gdzie jesteśmy i do jakich treści możemy mieć dostęp.

Zmienić IP najłatwiej możemy przez skorzystanie z usługi VPN (co to jest?), która przekierowuje nasz ruch internetowy przez zagraniczny serwer, np. taki zlokalizowany w Polsce i w taki sposób możemy “oszukać” Netflixa, że jesteśmy na terytorium innego kraju niż rzeczywiście. Ten proces jest oczywiście legalny, chociaż Netflix nie lubi takich praktyk, z powodu swoich umów licencyjnych, które musi przestrzegać najlepiej jak może, ale oczywiście bana za to nie uświadczymy.

Najwyżej możemy spotkać się z zablokowanymi konkretnymi serwerami VPN, szczególnie pochodzącymi z darmowych VPN-ów – ze względu na ich popularność Netflix szybko je wykrywa i blokuje. Dlatego przy wyborze VPN-a do Netflixa warto kierować się m.in. dużą liczbą serwerów konkretnego usługodawcy w kluczowych dla nas krajach.

Dodatkowo VPN-a możemy używać do wielu rzeczy, nie tylko do omijania blokad regionalnych Netflixa i oglądania tam treści po polsku. Dzięki VPN-om ominiemy wiele innych ograniczeń w Internecie, np. połączymy się z Chin z zablokowanym tam Facebookiem czy Google, obejrzymy wcześniej wspomnianą polską telewizję VOD typu TVN Player z zagranicy i wiele innych.

Jak oglądać polskiego Netflixa z zagranicy przez VPN?

W celu odblokowania i oglądania polskiego katalogu Netflixa będąc za granicą Polski (w Niemczech, w UK czy w innych krajach) trzeba najpierw pobrać aplikację VPN, zainstalować i włączyć na niej polski serwer (który zmieni naszą lokalizację na polską). Następnie na tym samym komputerze odpalamy Netflixa. Zadziała to bardzo podobnie na telefonie, a na telewizorze potrzeba trochę więcej konfiguracji, żeby Internet szedł przez polski serwer VPN.

Poniżej przestawiamy kilka najlepszych i najtańszych VPN-ów do Netflixa, które pozwolą na oglądanie filmów czy seriali bez buforowania i opóźnień i oczywiście z serwerami w Polsce:

Najtańsze VPN-y do Netflixa

1
49.09 PLN
16.99 PLN
miesięcznie
Odwiedź stronę
 • 5400+ serwerów w 59 krajach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
 • Brak logów
 • Dozwolone P2P (torrenty)
 • Używanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS
 • Firma z Panamy
 • Dobra cena przy dłuższym abonamencie
Prywatność
Możliwości
Opłacalność
9.3
2
56.12 PLN
9.96 PLN
miesięcznie
Odwiedź stronę
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
 • Brak logów
 • Dozwolone P2P (torrenty)
 • Brak limitu liczby urządzeń
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS
 • Firma z Brytyjskich Wysp Dziewiczych
 • Bardzo niska cena i dużo serwerów
Prywatność
Możliwości
Opłacalność
9.1
3
9.69 EUR
1.81 EUR
miesięcznie
Odwiedź stronę
 • 750+ serwerów w 45 krajach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
 • Brak logów
 • Dozwolone P2P (torrenty)
 • Brak limitu liczby urządzeń
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS
 • Firma z USA
 • Darmowa wersja z 3 serwerami
Prywatność
Możliwości
Opłacalność
8.9
 1. Wykupujemy abonament u wybranego dostawcy VPN (większość z nich ma opcję zwrotu pieniędzy nawet do 30 dni, więc nie ma ryzyka).
 2. Pobieramy aplikację VPN na komputer, tablet czy telefon, żeby móc łączyć się z VPN-em, który zmieni nasze IP na polskie.
 3. Instalujemy aplikację VPN na naszym urządzeniu i logujemy się na nasze konto.
 4. Z listy dostępnych serwerów/lokalizacji wybieramy Polskę i łączymy się z nią.
 5. To wszystko, teraz mamy polskie IP i możemy wejść na stronę Netflixa i przeglądać polski katalog z ich ofertą filmów i seriali w polskiej wersji językowej.

Warto też pamiętać, że VPN-a możemy użyć również do połączenia się z amerykańskim Netflixem, który ma jeszcze szerszą ofertę po angielsku, czy z jakimś bardziej “egzotycznym” Netflixem, np. hiszpańskim, co może ułatwić nam naukę takiego języka, dzięki mnogości materiałów niedostępnych z innych krajów.

Jak znaleźć filmy i seriale po polsku na Netflixie?

Netflix oferuje całkiem sporą kolekcję całkowicie polskich produkcji. Nie można jednak bezpośrednio w nim znaleźć listy filmów czy seriali z polskimi napisami i/lub polskim dubbingiem. Tutaj z pomocą przychodzi serwis unogs.com, który zawiera bazę wszystkich materiałów dostępnych w tym serwisie streamingowym.

Wchodzimy na stronę unogs.com, klikamy “advanced search”, a w “audio” i “subtitle” wybieramy “Polish”. Klikamy “search” i w ten sposób wyszukamy wszystkie produkcje na Netflixie, które zawierają polskie napisy i/lub dubbing.

Polski Netflix za granicą – czy działa w UK i w Niemczech?

W Anglii czy w Niemczech, gdzie wyjechało wiele Polaków i Polek możemy oczywiście korzystać z polskiego Netflixa przez VPN jak w każdym innym kraju, będzie on działać – tylko bez części materiałów filmowych i bez dostępnych polskich napisów czy lektora.

Mieszkając w Niemczech lub w Wielkiej Brytanii na stałe czy będąc tymczasowo warto zaopatrzyć się w dobry VPN, żeby móc oglądać seriale i filmy z polskimi napisami czy lektorem.

Dlaczego nie mogę wybrać polskich napisów lub lektora w Netflixie za granicą?

Wszystko to wynika z ograniczeń licencyjnych, seriale i filmy są kupowane przez platformy streamingowe na określoną ilość lat i z dostępem z poszczególnych krajów. Dlaczego nie mam opcji polskich napisów na swoim koncie Netflix? Z związku z licencjami, będzie to wynikać od miejsca gdzie się znajdujemy (dzięki VPN możemy to zmienić), od ustawień języka w profilu, od konkretnego filmu czy serialu i od używanego urządzenia/przeglądarki.

Czy Netflix banuje konta za używanie VPN?

Nie, Netflix nie blokuje ani nie banuje kont za łącznie się z ich serwisem przez proxy czy serwery VPN. Coraz częściej zdarza się jednak, że Netflix blokuje poszczególne serwery i pule adresów IP, na których działają VPN-y, żeby utrudnić ludziom oglądanie filmów czy seriali dostępnych w innych krajach. Wynika to z kontraktów podpisanych przez tego amerykańskiego giganta z wytwórniami filmowymi i innymi podmiotami. Jednak o nasze konta nie musimy się martwić.

Błąd “Wygląda na to, że korzystasz z połączenia VPN lub proxy”

Jeśli oglądając Netflixa trafisz na komunikat “Wygląda na to, że korzystasz z narzędzia odblokowującego lub z połączenia proxy”, często o numerze M7111-1331 lub M7111-1101 to znaczy, że Netflix wykrył, że używasz VPNa lub proxy do zmiany lokalizacji. Jak to naprawić?

 • Przejdź na stronę https://netflix.com/clearcookies lub wyczyść ciasteczka w przeglądarce w standardowy sposób
 • Zmień serwer VPN, z którym się łączysz, wybierając inny numer serwera lub ewentualnie inny kraj
 • Zmień dostawcę VPN. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, Netflix wykrywa wszystkie darmowe VPNy i część płatnych serwerów, dlatego niestety trzeba próbować różnych usług i serwerów, żeby móc w końcu obejrzeć polskiego Netflixa

17 komentarzy - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz