ExpressVPN – recenzja i opinie

Recenzja ExpressVPN

Recenzja ExpressVPN

ExpressVPN to niezły, bezpieczny VPN w niezłej cenie. Wiele serwerów do wyboru, działa nawet w Chinach. Gwarancja zwrotu pieniędzy.

Ocena
9/10
9/10
 • Prywatność - 9.2/10
  9.2/10
 • Możliwości - 9.2/10
  9.2/10
 • Opłacalność - 8.6/10
  8.6/10

Zalety

 • wygodne aplikacje
 • duża liczba serwerów
 • wysoka skuteczność działania z serwisami streamingowymi
 • split tunneling
 • brak przychowywania logów połączeń
 • działa w Chinach

Wady

 • trochę wyższe ceny od konkurencji

 

ExpressVPN jest dużą firmą VPN z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, powstał w 2009 roku. Ceny VPN-ów są bardzo podobne do konkurencji. Za 12.95 dolarów dostajemy subskrypcję na jeden miesiąc. Przy zakupie subskrypcji na rok, miesięczna opłata spada do 8.33 dolarów. Obecnie trwa również promocja, w której za cenę subskrypcji rocznej dostajemy 15 miesięcy użytkowania programu. W tej opcji cena za miesiąc użytkowania wynosi 6.67 dolarów.

Największe zalety ExpressVPN

 • Istnieje od 2009 roku
 • Siedziba na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, gdzie nie ma ustaw o retencji danych
 • Oficjalny partner firm takich jak HP, Xiaomi, Revolut, Acer, Philips, hmd (Nokia)

Na rynku istnieją dostawcy, którzy oferują swoje usługi za mniejszą cenę, ale ExpressVPN daje dużo więcej możliwości od innych. Do dyspozycji mają ponad 5000 serwerów, w 145 lokalizacjach, w 94 krajach. Firma oferuje również obsługę P2P oraz łatwą konfigurację dla niestandardowych klientów dla systemów Windows, Mac, iOS, Android, a nawet Linuksa. Dostaje się również wiele pomocnych samouczków internetowych, poradników do rozwiązywania problemów, a także całodobową pomoc za pośrednictwem maila lub czatu.

ExpressVPN nie posiada darmowego okresu próbnego, lecz posiada gwarancję zwrotu pieniędzy w razie niezadowolenia. Możesz wypróbować pełną wersję usługi przez 30 dni, bez żadnych ograniczeń dotyczących przepustowości, a jeśli nadal chcesz otrzymać zwrot pieniędzy, wystarczy po prostu wysłać maila. Próbowaliśmy tej metody i nie otrzymaliśmy żadnych pytań, tylko szybkie potwierdzenie następnego dnia, i pełen zwrot pieniędzy trzy dni później.

Lista lokalizacji serwerów ExpressVPN

Europa🇧🇪 Belgia 🇦🇱 Albania 🇦🇩 Andora 🇧🇾 Białoruś 🇧🇦 Bośnia i Hercegowina 🇧🇬 Bułgaria 🇲🇪 Montenegro 🇨🇿 Czechy 🇩🇰 Dania 🇪🇪 Estonia 🇫🇮 Finlandia 🇫🇷 Francja 🇭🇷 Chorwacja 🇮🇪 Irlandia 🇮🇸 Islandia 🇮🇹 Włochy 🇯🇪 Jersey 🇨🇾 Cypr 🇱🇮 Liechtenstein 🇱🇹 Litwa 🇱🇺 Luksemburg 🇭🇺 Węgry 🇲🇹 Malta 🇲🇩 Mołdawia 🇲🇨 Monaco 🇩🇪 Niemcy 🇳🇱 Holandia 🇳🇴 Norwegia 🇮🇲 Wyspa Man 🇵🇱 Polska 🇵🇹 Portugalia 🇦🇹 Austria 🇷🇴 Rumunia 🇬🇷 Grecja 🇲🇰 Macedonia Północna 🇸🇰 Słowacja 🇸🇮 Słowenia 🇬🇧 Wielka Brytania 🇷🇸 Serbia 🇪🇸 Hiszpania 🇸🇪 Szwecja 🇨🇭 Szwajcaria 🇹🇷 Turcja 🇺🇦 Ukraina
Ameryka Północna🇧🇸 Bahamy 🇬🇹 Gwatemala 🇨🇦 Kanada 🇨🇷 Kostaryka 🇲🇽 Meksyk 🇵🇦 Panama 🇺🇸 Stany Zjednoczone
Ameryka Południowa🇧🇷 Brazylia 🇦🇷 Argentyna 🇪🇨 Ekwador 🇨🇱 Chile 🇨🇴 Kolumbia 🇵🇪 Peru 🇺🇾 Urugwaj 🇻🇪 Wenezuela
Azja🇦🇲 Armenia 🇦🇿 Azerbejdżan 🇧🇩 Bangladesz 🇧🇹 Bhutan 🇧🇳 Brunei 🇵🇭 Filipiny 🇬🇪 Georgia 🇭🇰 Hongkong 🇮🇳 Indie 🇮🇩 Indonezja 🇮🇱 Izrael 🇯🇵 Japonia 🇰🇷 Korea Południowa 🇰🇭 Kambodża 🇰🇿 Kazachstan 🇰🇬 Kirgistan 🇱🇦 Laos 🇲🇴 Macao 🇲🇾 Malezja 🇲🇳 Mongolia 🇲🇲 Myanmar 🇳🇵 Nepal 🇵🇰 Pakistan 🇸🇬 Singapur 🇱🇰 Sri Lanka 🇹🇭 Tajlandia 🇹🇼 Tajwan 🇺🇿 Uzbekistan 🇻🇳 Wietnam
Afryka🇩🇿 Algieria 🇪🇬 Egipt 🇿🇦 Republika Południowej Afryki 🇰🇪 Kenia
Oceania🇦🇺 Australia 🇳🇿 Nowa Zelandia

Prywatność w ExpressVPN

Polityka prywatności ExpressVPN wyjaśnia, że firma „nie rejestruje i nie zbiera danych o ruchu i historii przeglądania od indywidualnych użytkowników podłączonych do naszej sieci VPN”.

Jak każdy VPN, ExpressVPN pozwala na łatwą zmianę i ukrycie swojego adresu IP. ExpressVPN nie zapisuje czasu połączenia ani adresu IP, więc nie można go wykorzystać do identyfikacji użytkownika.

Bardzo rzadko klienci ExpressVPN mają domyślnie włączoną funkcję telemetrii, która „może wysyłać dane diagnostyczne do zewnętrznego dostawcy usług analitycznych”. Firma twierdzi jednak, że „zebrane informacje mają charakter ogólny i nie zawierają informacji umożliwiających identyfikację”. Jeśli tego nie chcesz, funkcja ta może być wyłączona podczas procesu instalacji za pomocą jednego kliknięcia.

Reszta polityki prywatności ExpressVPN jest bardzo standardowa. Firma przechowuje podstawowe dane o tobie, ale nikomu ich nie udostępnia, a strona korzysta z plików cookie i analityki zewnętrznej, lecz tak robi prawie każdy dostawca i nie ma powodów do obaw o swoją prywatność.

Wydajność ExpressVPN

ExpressVPN dokłada wszelkich starań, aby poprawnie skonfigurować aplikację. Posiada łatwe w obsłudze aplikacje do wszystkich głównych urządzeń, wraz z zestawem instrukcji dotyczących konfiguracji dla pozostałych urządzeń (Apple TV, Kindle Fire, PlayStation, Xbox, MediaStreamer i innych).

Oprogramowanie dedykowanie pecetowi dostarczyło kilka sposobów pomocy w wyborze lokalizacji. Zakładka Polecane prezentuje lokalne i szybkie serwery, a zakładka Ulubione zawiera listę ostatnio połączonych serwerów, oraz tych, które ustawiłeś, jako ulubione, zawiera także selektor lokalizacji, który organizuje serwery według kontynentu, regionu i kraju.

To wszystko jest bardzo proste i intuicyjne, lecz istnieje również kilka ukrytych dodatkowych elementów, w tym moduł testu prędkości, raport diagnostyczny, wyłącznik awaryjny i ręczny lub automatyczny wybór protokołu (OpenVPN, L2TP – IPSEC, PPTP, SSTP).

ExpressVPN nie obsługuje WireGuard, ale podobnie jak NordVPN w formie NordLynx, Express opracował swój własny protokół o nazwie Lightway.

Test działania ExpressVPN

ExpressVPN lokalizacje opcje

Jednym z problemów, które zauważyliśmy od razu, jest to, że oprogramowanie przekazuje nam bardzo mało informacji zwrotnych, gdy się łączy lub rozłącza. Inne programy wyświetlają wyskakujące powiadomienia, informujące o tym, kiedy dokładnie jest się chronionym. ExpressVPN natomiast aktualizuje tylko przycisk i ikonę na pasku zadań, które w zależności od tego, co robisz, mogą być niewidoczne. Jednak to wystarczy, aby poinformować cię o tym, co się dzieje. Niektórzy użytkownicy mogą preferować działające w tle, pozbawione wyskakujących okienek ExpressVPN.

ExpressVPN uzyskał solidne wyniki w naszych testach wydajności. Połączenia UK-Polska były słabsze niż oczekiwaliśmy przy 25-30 Mb/s, ale osiągnęliśmy podobne lub lepsze wyniki przy połączeniach z serwerami holenderskimi, francuskimi, szwedzkimi i niemieckimi.

Express VPN dobrze poradził sobie również w naszych testach bezpieczeństwa, z ochroną DNS zapewniającą ochronę naszej tożsamości przez cały czas. Kilka lat temu firma PwC zaudytowała bezpieczeństwo połączeń zapewnianych przez ten VPN z pozytywną oceną końcową.

ExpressVPN pozwalał na omijanie geoblokad, jak w przypadku Netflixa czy HBO Max, jednak czasem potrzebne było zmienianie serwerów i wybranie odpowiedniego.

Cena i pakiety w ExpressVPN

ExpressVPN jest dostępny w postaci subskrypcji, możemy tam wykupić pakiet miesięczny, półroczny lub roczny. Oto jak kształtują się ceny:

 • $12,95 płacąc co miesiąc
 • $9,99 miesięcznie przy kupnie za pół roku
 • $6.67 miesięcznie przy wykupieniu rocznej licencji

Ocena, opinia o ExpressVPN

ExpressVPN kosztuje więcej niż większość VPN-ów, ale zapewnia też więcej lokalizacji, więcej serwerów, a także więcej pomocy i wsparcia w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak. Jeśli cenisz sobie jakość usług bardziej niż cenę, skorzystaj z gwarancji zwrotu pieniędzy i sprawdź sam tego VPN-a.

2 komentarze - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz