ExpressVPN – recenzja i opinie

ExpressVPN jest dużym dostawcą usług VPN z firmą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Ceny VPN-ów są bardzo podobne do konkurencji. Za 12.95 dolarów dostajemy subskrypcję na jeden miesiąc. Przy zakupie subskrypcji na rok, miesięczna opłata spada do 8.33 dolarów. Obecnie trwa również promocja, w której za cenę subskrypcji rocznej dostajemy 15 miesięcy użytkowania programu. W tej opcji cena za miesiąc użytkowania wynosi 6.33 dolarów.

Na rynku istnieją dostawcy, którzy oferują swoje usługi za mniejszą cenę, ale ExpressVPN daje dużo więcej możliwości od innych. Do dyspozycji mają ponad 1000 serwerów, w 145 lokalizacjach, w 94 krajach. Firma oferuje również obsługę P2P oraz łatwą konfigurację dla niestandardowych klientów dla systemów Windows, Mac, iOS, Android, a nawet Linuksa. Dostaje się również wiele pomocnych samouczków internetowych, poradników do rozwiązywania problemów, a także całodobową pomoc za pośrednictwem maila lub czatu.

ExpressVPN nie posiada darmowego okresu próbnego, lecz posiada gwarancję zwrotu pieniędzy w razie niezadowolenia. Możesz wypróbować pełną wersję usługi przez 30 dni, bez żadnych ograniczeń dotyczących przepustowości, a jeśli nadal chcesz otrzymać zwrot pieniędzy, wystarczy po prostu wysłać maila. Próbowaliśmy tej metody i nie otrzymaliśmy żadnych pytań, tylko szybkie potwierdzenie następnego dnia, i pełen zwrot pieniędzy trzy dni później.

Jeśli podoba ci się ta usługa, ExpressVPN posiada prosty system poleceń, który pomaga obniżyć koszty użytkowania. Poproś znajomego o zarejestrowanie się i podaj swój adres mailowy podczas składania zamówienia, a oboje dostaniecie darmowy miesiąc użytkowania.

Prywatność w ExpressVPN

Polityka prywatności ExpressVPN wyjaśnia, że firma „nie rejestruje i nie zbiera danych o ruchu i historii przeglądania od indywidualnych użytkowników podłączonych do naszej sieci VPN”.

Istnieje niewielka rejestracja sesji, wraz z datami połączeń, wyborem serwera i łączną ilością przesyłanych danych. ExpressVPN nie zapisuje jednak czasu połączenia ani adresu IP, więc nie można go wykorzystać do identyfikacji użytkownika.

Bardzo rzadko klienci ExpressVPN mają domyślnie włączoną funkcję telemetrii, która „może wysyłać dane diagnostyczne do zewnętrznego dostawcy usług analitycznych”. Firma twierdzi jednak, że „zebrane informacje mają charakter ogólny i nie zawierają informacji umożliwiających identyfikację”. Jeśli tego nie chcesz, funkcja ta może być wyłączona podczas procesu instalacji za pomocą jednego kliknięcia.

Reszta polityki prywatności ExpressVPN jest bardzo standardowa. Firma przechowuje podstawowe dane o tobie, ale nikomu ich nie udostępnia, a strona korzysta z plików cookie i analityki zewnętrznej, lecz tak robi prawie każdy dostawca i nie ma powodów do obaw o swoją prywatność.

Wydajność ExpressVPN

ExpressVPN dokłada wszelkich starań, aby poprawnie skonfigurować aplikację. Posiada łatwe w obsłudze aplikacje do wszystkich głównych urządzeń, wraz z zestawem instrukcji dotyczących konfiguracji dla pozostałych urządzeń (Apple TV, Kindle Fire, PlayStation, Xbox, MediaStreamer i innych).

Oprogramowanie dedykowanie pecetowi dostarczyło kilka sposobów pomocy w wyborze lokalizacji. Zakładka Polecane prezentuje lokalne i szybkie serwery, a zakładka Ulubione zawiera listę ostatnio połączonych serwerów, oraz tych, które ustawiłeś, jako ulubione, zawiera także selektor lokalizacji, który organizuje serwery według kontynentu, regionu i kraju.

To wszystko jest bardzo proste i intuicyjne, lecz istnieje również kilka ukrytych dodatkowych elementów, w tym moduł testu prędkości, raport diagnostyczny, wyłącznik awaryjny i ręczny lub automatyczny wybór protokołu (OpenVPN, L2TP – IPSEC, PPTP, SSTP)

Test działania VPN-a ExpressVPN

Jednym z problemów, które zauważyliśmy od razu, jest to, że oprogramowanie przekazuje nam bardzo mało informacji zwrotnych, gdy się łączy lub rozłącza. Inne programy wyświetlają wyskakujące powiadomienia, informujące o tym, kiedy dokładnie jest się chronionym. ExpressVPN natomiast aktualizuje tylko przycisk i ikonę na pasku zadań, które w zależności od tego, co robisz, mogą być niewidoczne. Jednak to wystarczy, aby poinformować cię o tym, co się dzieje. Niektórzy użytkownicy mogą preferować działające w tle, pozbawione wyskakujących okienek ExpressVPN.

ExpressVPN uzyskał solidne wyniki w naszych testach wydajności. Połączenia UK-UK były słabsze niż oczekiwaliśmy przy 25-30 Mb/s, ale osiągnęliśmy podobne lub lepsze wyniki przy połączeniach z serwerami holenderskimi, francuskimi, szwedzkimi i niemieckimi.

ExpressVPN dopełnił swój pozytywny obraz, dobrze radząc sobie w naszych testach bezpieczeństwa, z ochroną DNS zapewniającą ochronę naszej tożsamości przez cały czas.

Werdykt końcowy

ExpressVPN kosztuje więcej niż większość VPN-ów, ale zapewnia też więcej lokalizacji, więcej serwerów, a także więcej pomocy i wsparcia w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak. Jeśli cenisz sobie jakość usług bardziej niż cenę, skorzystaj z gwarancji zwrotu pieniędzy i sprawdź sam tego VPN-a.

ExpressVPN jest dużym dostawcą usług VPN z firmą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Ceny VPN-ów są bardzo podobne do konkurencji. Za 12.95 dolarów dostajemy subskrypcję na jeden miesiąc. Przy zakupie subskrypcji na rok, miesięczna opłata spada do 8.33 dolarów. Obecnie trwa również promocja, w której za cenę subskrypcji rocznej dostajemy 15 miesięcy użytkowania programu. W tej opcji cena za miesiąc użytkowania wynosi 6.33 dolarów. Na rynku istnieją dostawcy, którzy oferują swoje usługi za mniejszą cenę, ale ExpressVPN daje dużo więcej możliwości od innych. Do dyspozycji mają ponad 1000 serwerów, w 145 lokalizacjach, w 94 krajach. Firma oferuje również obsługę P2P oraz…
Dobry, bezpieczny VPN w niezłej cenie. Wiele serwerów do wyboru, działa nawet w Chinach. Gwarancja zwrotu pieniędzy.

Ocena ExpressVPN

Prywatność - 9.2
Możliwości - 9.2
Opłacalność - 8.6

9

Dobry, bezpieczny VPN w niezłej cenie. Wiele serwerów do wyboru, działa nawet w Chinach. Gwarancja zwrotu pieniędzy.

User Rating: 4.45 ( 3 ocen)

2 komentarze - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz