Windscribe – recenzja, opinie

Windscribe to interesujący VPN, dzięki któremu zmienimy i ukryjemy swój adres IP w sieci. Istotną zaletą tego narzędzia jest jego bogata funkcjonalność, zarówno w wersji PRO, jak i Free. Siedziba firmy znajduje się w Kanadzie, co nie jest idealne. Więcej na temat tego oprogramowania będzie się można dowiedzieć z niniejszego artykułu.

Windscribe – darmowy i płatny

Zacznijmy od wersji darmowej, która oczywiście oferuje mniejszą liczbę serwerów, niż wersja płatna. Mimo to, jest to nadal kilkanaście hostów, które są ulokowane między innymi w USA, Kanadzie, Francji a nawet w Hongkongu. Korzystanie z nich całkowicie za darmo, jest możliwe o ile użytkownik nie przekroczy limitu transferu w wysokości 10 GB. Dla osoby, która wykorzystuje sieć internetową tylko i wyłącznie do podstawowego surfowania, jest to wystarczająco dużo.

Przejdźmy do opcji PRO. W jej ramach Użytkownik uzyskuje dostęp aż do nieco ponad 40 serwerów na całym świecie. Zaletą posiadania narzędzia w wersji rozszerzonej, jest możliwość korzystania z niego na różnych platformach sprzętowych (urządzeniach). Niestety, współdzielenie konta jest w tym przypadku niemożliwe. Warto też podkreślić, że wersja PRO całkowicie znosi jakiekolwiek limity transferu danych.

Lista serwerów Windscribe

Europa🇦🇱 Albania 🇧🇪 Belgia 🇧🇦 Bośnia i Hercegowina 🇧🇬 Bułgaria 🇨🇿 Czechy 🇩🇰 Dania 🇪🇪 Estonia 🇫🇮 Finlandia 🇫🇷 Francja 🇭🇷 Chorwacja 🇮🇪 Irlandia 🇮🇸 Islandia 🇮🇹 Włochy 🇨🇾 Cypr 🇱🇹 Litwa 🇱🇻 Łotwa 🇭🇺 Węgry 🇲🇩 Mołdawia 🇩🇪 Niemcy 🇳🇱 Holandia 🇳🇴 Norwegia 🇵🇱 Polska 🇵🇹 Portugalia 🇦🇹 Austria 🇷🇴 Rumunia 🇬🇷 Grecja 🇲🇰 Macedonia Północna 🇸🇰 Słowacja 🇬🇧 Wielka Brytania 🇷🇸 Serbia 🇪🇸 Hiszpania 🇸🇪 Szwecja 🇨🇭 Szwajcaria 🇹🇷 Turcja 🇺🇦 Ukraina
Ameryka Północna🇨🇦 Kanada 🇲🇽 Meksyk 🇵🇦 Panama 🇺🇸 Stany Zjednoczone
Ameryka Południowa🇦🇶 Antarktyda 🇦🇷 Argentyna 🇧🇷 Brazylia 🇨🇱 Chile 🇨🇴 Kolumbia 🇵🇪 Peru
Azja🇦🇿 Azerbejdżan 🇵🇭 Filipiny 🇭🇰 Hongkong 🇮🇳 Indie 🇮🇩 Indonezja 🇮🇱 Izrael 🇯🇵 Japonia 🇰🇷 Korea Południowa 🇲🇾 Malezja 🇷🇺 Rosja 🇸🇬 Singapur 🇦🇪 Zjednoczone Emiraty Arabskie 🇹🇭 Tajlandia 🇹🇼 Tajwan 🇻🇳 Wietnam
Afryka🇿🇦 Republika Południowej Afryki 🇹🇳 Tunezja
Oceania🇦🇺 Australia 🇳🇿 Nowa Zelandia

Winscribe – gdzie zainstalujemy aplikację VPN?

Windscribe to również szeroka gama dostępnych platform, obsługujących ten VPN. Oczywiście z powodzeniem można go zainstalować na standardowych komputerach z systemami Mac, Microsoft i – co równie ważne – na Linux-ie. Opcjonalnie można też skorzystać z wersji stworzonej dla najpopularniejszych przeglądarek internetowych a więc Google Chrome, Opery i Mozilla Firefox. Narzędzie to można również zainstalować na urządzeniach mobilnych, pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS. W internecie można znaleźć również takie wersje VPN-u, które są dedykowane wyłącznie dla routerów. Ciekawostką niech będzie fakt, że oprogramowanie to działa również na leciwym systemie operacyjnym Windows XP.

Warto też dodać, że Windscribe jest aplikacją, która nie angażuje zbyt dużej ilości mocy obliczeniowej komputera (bądź innej platformy sprzętowej). Plik instalacyjny dla systemy Windows to zaledwie 13 MB, co pozwala na szybką instalację.

Windscribe a blokady Netflix

Windscribe posiada w swojej ofercie dedykowane serwery Windflix, które mają na celu omijanie blokad regionalnych nakładanych na filmy i seriale z biblioteki oferowanej przez serwis streamingowy Netflix w różnych krajach. Jak dobrze wiemy, bibliotetka Netflixa w USA, a w Polsce czy Francji jest często zupełnie inna.

Windscribe i serwery na Ukrainie w 2021 roku

W lipcu 2021 roku dwa serwery VPN Windscribe na Ukrainie zostały skonfiskowane w wyniku śledztwa. Nie wpłynęło to zbytnio na działanie usługi, ale warto mieć to na uwadze. Skrót sprawy:

 • Windscribe zostawiło swoje serwery VPN w Ukrainie niezaszyfrowane i niezabezpieczone.
 • Kiedy ukraińskie władze przejęły serwery, uzyskały również prywatny klucz Windscribe.
 • Dzięki prywatnemu kluczowi urzędnicy ukraińscy teoretycznie mogli odszyfrować ruch i szpiegować użytkowników Windscribe.
 • Windscribe przyznało, że nie stosuje się do “najlepszych praktyk branży” w swojej sieci serwerów, ale obiecało poprawić się.
 • Windscribe jest w trakcie ulepszania bezpieczeństwa serwerów i miejmy nadzieję, że przeprowadza audyt bezpieczeństwa.

Więcej w artykule: link.

Recenzja Windscribe

Recenzja Windscribe

Bardzo solidny darmowy VPN z ograniczonym transferem i płatną opcją. Wygodny i ze sporymi możliwościami.

Ocena
7.7/10
7.7/10
 • Prywatność - 6.7/10
  6.7/10
 • Możliwości - 7.8/10
  7.8/10
 • Opłacalność - 8.5/10
  8.5/10

Zalety

 • 10 GB darmowego transferu
 • przyjazne w obsłudze aplikacje

Wady

 • wolne serwery VPN
 • siedziba firmy w Kanadzie
 • problem z serwerami na Ukrainie

1 komentarz - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz