Windscribe – recenzja, opinie

Windscribe to interesujący VPN, którego warto polecić tym Użytkownikom, dla których bezpieczeństwo i ochrona transmisji danych w Sieci to priorytet. Istotną zaletą tego narzędzia jest jego bogata funkcjonalność, zarówno w wersji PRO, jak i Free. Więcej na temat tego oprogramowania będzie się można dowiedzieć z niniejszego artykułu.

Atut I: Bogata opcja Free i Pro

Zacznijmy od wersji darmowej, która oczywiście oferuje mniejszą liczbę serwerów, niż wersja płatna. Mimo to, jest to nadal kilkanaście hostów, które są ulokowane między innymi w USA, Kanadzie, Francji a nawet w… Hongkongu. Korzystanie z nich całkowicie za darmo, jest możliwe o ile Użytkownik nie przekroczy limitu transferu w wysokości 10 GB. Dla osoby, która wykorzystuje sieć internetową tylko i wyłącznie do podstawowego surfowania, jest to wystarczająco dużo.

Przejdźmy do opcji PRO. W jej ramach Użytkownik uzyskuje dostęp aż do nieco ponad 40 serwerów na całym świecie. Zaletą posiadania narzędzia w wersji rozszerzonej, jest możliwość korzystania z niego na różnych platformach sprzętowych (urządzeniach). Niestety, współdzielenie konta jest w tym przypadku niemożliwe. Warto też podkreślić, że wersja PRO całkowicie znosi jakiekolwiek limity transferu danych.

Atut II: Uniwersalizm rozwiązań

Windscribe to również szeroka gama dostępnych platform programistycznych, obsługujących ten VPN. Oczywiście z powodzeniem można go zainstalować na standardowych komputerach z systemami Mac, Microsoft i – co równie ważne – na Linux-ie. Opcjonalnie można też skorzystać z wersji stworzonej dla najpopularniejszych przeglądarek internetowych a więc Google Chrome, Opery i Mozilla Firefox. Narzędzie to można również zainstalować na urządzeniach mobilnych, pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS. W internecie można znaleźć również takie wersje VPN-u, które są dedykowane wyłącznie dla routerów. Ciekawostką niech będzie fakt, że oprogramowanie to działa również na leciwym systemie operacyjnym Windows XP.

Warto też dodać, że Windscribe jest aplikacją, która nie angażuje zbyt dużej ilości mocy obliczeniowej komputera (bądź innej platformy sprzętowej). Plik instalacyjny dla systemy Windows to zaledwie 13 MB, co pozwala na szybką instalację.

Podsumowanie – Windscribe

Windscribe jest prostym, funkcjonalnym i przede wszystkim skutecznym VPN-em, przeznaczonym dla różnych platform programistycznych i sprzętowych. Duża liczba obsługiwanych serwerów (nawet w wersji Free) czyni go bardzo solidnym zabezpieczeniem, chroniącym transmisję danych.

Windscribe to interesujący VPN, którego warto polecić tym Użytkownikom, dla których bezpieczeństwo i ochrona transmisji danych w Sieci to priorytet. Istotną zaletą tego narzędzia jest jego bogata funkcjonalność, zarówno w wersji PRO, jak i Free. Więcej na temat tego oprogramowania będzie się można dowiedzieć z niniejszego artykułu. Atut I: Bogata opcja Free i Pro Zacznijmy od wersji darmowej, która oczywiście oferuje mniejszą liczbę serwerów, niż wersja płatna. Mimo to, jest to nadal kilkanaście hostów, które są ulokowane między innymi w USA, Kanadzie, Francji a nawet w... Hongkongu. Korzystanie z nich całkowicie za darmo, jest możliwe o ile Użytkownik nie przekroczy…
Bardzo solidny darmowy VPN z ograniczonym transferem i płatną opcją. Wygodny i ze sporymi możliwościami.

Windscribe

Prywatność - 8.6
Możliwości - 8.7
Opłacalność - 9.4

8.9

Bardzo solidny darmowy VPN z ograniczonym transferem i płatną opcją. Wygodny i ze sporymi możliwościami.

User Rating: 5 ( 1 ocen)

1 komentarz - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz