Surfshark – recenzja i opinie

Surfshark to całkiem nowy i tani VPN, który powstał w 2018 roku, a siedziba firmy znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych – oczywiście ze względu na niskie podatki. Reklamują się jako dobra alternatywa dla najlepszych graczy na rynku – NordVPN czy ExpressVPN, ale czy rzeczywiście dają radę?

Bezpieczeństwo i prywatność VPN-a

Surfshark nie zbiera logów połączeń internetowych swoich użytkowników, czyli takich informacji jak:

 • adres IP,
 • historia przeglądanych stron,
 • zużyty transfer,
 • sesje czy znaczniki czasowe (data i godzina) połączeń internetowych.

Brak logów zbieranych przez usługodawcę VPN to zdecydowana podstawa, jeśli zależy nam na prywatności w Internecie.

Jak każdy VPN, Surfshark używa różnych protokołów bezpieczeństwa podczas przekierowywania połączenia internetowego. Tutaj używany jest głównie protokół OpenVPN np. na aplikacji do Windowsa lub protokół IKEv2 dla aplikacji na iOS. Dodatkowo Surfshark wspiera dość nowy protokół Shadowsocks, który ułatwia omijanie blokad regionalnych, np. w przypadku serwisów streamingowych takich jak Netflix czy łączeniu się ze stronami internetowymi zablokowanymi w Chinach.

Dodatkowo Surfshark rozwija kilka swoich projektów jak np. HackLock – sprawdzanie czy nasz adres e-mail nie został upubliczniony wraz z hasłem w sieci z powodu wycieku bazy danych jakiegoś forum czy serwisu. Inny przykład to BlindSearch – dzięki temu sprawdzimy wyniki wyszukiwania z Google bez personalizacji na nasz kraj czy konto.

Streaming i torrenty

Surfshark pozwala na obsługę ruchu P2P, czyli torrentów i nadaje się do tego dzięki sporej liczbie serwerów (ponad 3200 serwerów w 65 krajach – dane na 2021 rok).

Jeśli chodzi o streaming, czyli obsługę serwisów typu Netflix, HBO GO, Player.pl i innych i omijanie ichnich blokad regionalnych to Surfshark radzi sobie z polskimi serwisami. Z Netflixem, Disney Plus i HBO GO również, chociaż tutaj sytuacja jak zawsze jest płynna, bo szczególnie amerykański Netflix stara się blokować używanie VPN-ów, żeby użytkownicy nie mieli dostępu do bogatszych bibliotek filmów i seriali z innych krajów, jednak Surfshark na bieżąco dodaje nowe serwery, żeby radzić sobie z obsługą Netflixa, jak i innych serwisów streamingowych.

Serwery VPN

Surfshark obsługuje obecnie ponad 3200 serwerów w 65 krajach. Więcej od nich mają na pewno NordVPN i ExpressVPN, ale nadal jest to bardzo duża liczba. W Polsce serwery VPN Surfsharka znajdują się w Warszawie i w Gdańsku.

Znajdziemy tam też serwery w większości europejskich krajów, np. w Wielkiej Brytanii, Rosji, w Niemczech czy we Francji. Całkiem sporo serwerów VPN jest w USA, w Ameryce Południowej, w Azji (np. Japonia, Indie, Korea Południowa), a do tego pojedyncze kraje w Afryce (Nigeria i RPA), a także Australia, Nowa Zelandia, Izrael czy ZEA.

Aplikacje na urządzenia

Surfshark ma gotowe programy na następujące systemy:

 • Windows
 • MacOS
 • Linux
 • iOS
 • Android
 • przeglądarki Chrome i Firefox
 • Fire TV Amazona

Dodatkowo dzięki opcji SmartDNS VPNa od Surfsharka można aktywować na dowolnym smart TV (tzw. inteligentnym telewizorze) oraz na konsolach do gier Xbox One i Playstation 4 podłączonych do telewizora czy monitora.

Cena i płatności w Surfshark

Surfshark akceptuje formy płatności takie jak:

 • karta debetowa/kredytowa (zadziała zarówno karta prepaid typu Revolut, jak i karta bankomatowa z polskiego banku)
 • Paypal
 • Dotpay (polski system płatności, alternatywa dla PayU czy Płatności24)
 • Google Pay i Amazon Pay
 • kryptowaluty (głównie Bitcoin i Ethereum)
 • od niedawna również polskie płatności takie jak: Blik, PayU, P24; ale też Sofort

Obecnie oferowany plany subskrybcji Surfshark to:

 • 11,95 dolarów miesięcznie
 • 47,76 dolarów raz na dwa lata

Możliwe jest również rozliczanie w złotówkach, euro lub w innych walutach.

Surfshark oferuje obecnie jedne z najkorzystniejszych cen na rynku VPN-ów, biorąc pod uwagę ilość serwerów, aplikacje na telefony i inne możliwości. Jeśli szukamy tańszej alternatywy dla NordVPN czy ExpressVPN to Surfshark zdecydowanie się nada.

Opinie o Surfshark

W serwisie Trustpilot Surfshark notuje ocenę 4,3/5 gwiazdek po wystawionych ponad 3400 opiniach przez użytkowników. Natomiast w naszej opinii Surfshark to dobry VPN w świetnej cenie uwzględniając dużą liczbę serwerów w różnych krajach, a także łatwość korzystania dzięki wielu aplikacjom i wtyczkom.

Jak Wy oceniacie VPN od Surfsharka? Dajcie znać w komentarzach, publikujemy wszystkie o ile nie naruszają netykiety.

Surfshark to całkiem nowy i tani VPN, który powstał w 2018 roku, a siedziba firmy znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych - oczywiście ze względu na niskie podatki. Reklamują się jako dobra alternatywa dla najlepszych graczy na rynku - NordVPN czy ExpressVPN, ale czy rzeczywiście dają radę? Bezpieczeństwo i prywatność VPN-a Surfshark nie zbiera logów połączeń internetowych swoich użytkowników, czyli takich informacji jak: adres IP, historia przeglądanych stron, zużyty transfer, sesje czy znaczniki czasowe (data i godzina) połączeń internetowych. Brak logów zbieranych przez usługodawcę VPN to zdecydowana podstawa, jeśli zależy nam na prywatności w Internecie. Jak każdy VPN, Surfshark używa…
Surfshark przyciąga niskimi cenami za swoje subskrypcje, a w zamian oferuje całkiem dużo serwerów, aplikacje na telefony i dobry poziom prywatności. Budżetowy wybór, który powinien wystarczyć do większości rzeczy.

Recenzja Surfshark

Prywatność - 8.9
Możliwości - 8.9
Opłacalność - 9.2

9

Surfshark przyciąga niskimi cenami za swoje subskrypcje, a w zamian oferuje całkiem dużo serwerów, aplikacje na telefony i dobry poziom prywatności. Budżetowy wybór, który powinien wystarczyć do większości rzeczy.

User Rating: 4.83 ( 2 ocen)

1 komentarz - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz