Hola VPN – recenzja, opinie

Hola VPN to darmowa usługa VPN (z płatną opcją), która bardzo szybko zdobyła popularność na świecie, dzięki łatwej dostępności jako wtyczka do przeglądarki Chrome. Podobno ponad 150 milionów ludzi skorzystało z Holi. Czy warto jej używać? 

Hola VPN to nie jest typowy VPN, gdyż wykorzystuje połączenie P2P (pomiędzy użytkownikami, podobnie jak torrenty) do działania. Włączając ją, inni użytkownicy mogą korzystać z naszego łącza i vice versa. Dzięki temu jest to darmowa usługa. Niestety korzystanie z Holi niesie za sobą spore ryzyko pod względem bezpieczeństwa i prywatności.

W związku z tym, że Hola działa przez sieć P2P, jej właściciel sprzedaje część łącz użytkowników do swojej innej firmy Luminati. Wiele osób też nie rozumie pojęcia sieci P2P, nie wiedząc, że ich komputery korzystające z Holi mogą być używane przez innych np. do ataków DDoS. Kolejna krytyka wobec Hola VPN pochodzi stąd, że oprogramowanie jest narażone na luki, które mogą być wykorzystane w celu rozprzestrzeniania malware do jej użytkowników. Firma administrująca Holą może również przeglądać nasze całe logi przeglądania Internetu i później je sprzedawać, co naraża naszą prywatność. Na Holi nie zadziała nam również Netflix, nie pobierzemy przez nią torrentów, nie ma opcji killswitch, żeby natychmiastowo rozłączyć się z Internetem, pomoc techniczna nie istnieje.

Holę można pobrać jako wtyczkę do przeglądarki Google Chrome i Mozilla Firefox, a także jako aplikacje na Androida, iOS, Maca i Windowsa. Jeśli naprawdę musicie skorzystać z darmowego VPNa, to nie wybierajcie Holi, a sprawdźcie nasz ranking VPN, gdzie dobrymi darmowymi alternatywami są chociażby Tunnelbear czy Windscribe.

Hola VPN to darmowa usługa VPN (z płatną opcją), która bardzo szybko zdobyła popularność na świecie, dzięki łatwej dostępności jako wtyczka do przeglądarki Chrome. Podobno ponad 150 milionów ludzi skorzystało z Holi. Czy warto jej używać?  Hola VPN to nie jest typowy VPN, gdyż wykorzystuje połączenie P2P (pomiędzy użytkownikami, podobnie jak torrenty) do działania. Włączając ją, inni użytkownicy mogą korzystać z naszego łącza i vice versa. Dzięki temu jest to darmowa usługa. Niestety korzystanie z Holi niesie za sobą spore ryzyko pod względem bezpieczeństwa i prywatności. W związku z tym, że Hola działa przez sieć P2P, jej właściciel sprzedaje część…
Darmowy VPN z szemraną przeszłością, korzystając nasz komputer jest narażony na rozprzestrzeniania malware i utratę prywatności. Są lepsze darmowe alternatywy. Nie warto.

Ocena Hola VPN

Prywatność - 0
Możliwości - 1.5
Opłacalność - 5

2.2

Darmowy VPN z szemraną przeszłością, korzystając nasz komputer jest narażony na rozprzestrzeniania malware i utratę prywatności. Są lepsze darmowe alternatywy. Nie warto.

User Rating: 1.6 ( 1 ocen)

1 komentarz - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz