Jak oglądać amerykańskiego Netflixa dzięki VPN?

Netflix w chwili obecnej jest jedną z najbardziej popularnych platform na całym świecie, która choć powstała w USA, to jednak posiada również swoją polską wersję. Co więcej – wypożyczalnia ta jest największą, która oferuje, za stałą opłatę, filmy oraz seriale poprzez media strumieniowe. Warto również wspomnieć, że obecnie Netflix jest dostępny we wszystkich krajach na świecie, poza Chinami.

Mimo to jednak, w Polsce wypożyczalnia posiada stosunkowo skromną bibliotekę, dlatego też coraz częściej Polacy wolą oglądać amerykańskiego Netflixa. Choć nie jest to proste, to istnieje sposób, aby uzyskać dostęp do platformy z USA, a przy okazji – wersji angielskich, holenderskich czy chociażby niemieckich.

Jak zatem oglądać amerykańskiego Netflixa dzięki VPN?

Jeszcze do niedawna, aby uzyskać dostęp do amerykańskiego Netflixa, wystarczyło jedynie skorzystać z VPN z serwerem w USA, a następnie zmienić adres IP na angielski, amerykański, bądź kanadyjski i po prostu cieszyć się filmami prosto z Ameryki. Niestety, obecnie rygor względem omijania blokad regionalnych został poważnie zaostrzony, dlatego też tylko niektórzy dostawcy VPN są w stanie je ominąć.

Idąc więc tym tokiem, należy wcześniej znaleźć odpowiedni serwer, który pozwala oglądać amerykańskiego Netflixa. Jest to tym trudniejsze, bowiem informacje o serwerach gwarantujących dostęp do słynnej wypożyczalni nie są dostępne publicznie. Jest to bowiem zamierzony cel, który ma utrudnić Netflixowi możliwość zidentyfikowania ich oraz zablokowania.

Kupując zatem VPN, warto napisać do pomocy technicznej z prośbą o udostępnienie informacji na temat serwerów, na których działa rzeczony Netflix.

Jak wybrać najlepszy VPN do amerykańskiego Netflixa?

Należy pamiętać, że wybór najlepszego VPN do Netflixa prosto z USA jest uzależniony tylko i wyłącznie od preferencji korzystającego. Warto także zastanowić się, czy VPN będzie używany do innych celów.

Niektóre usługi VPN oferują – co jest bardzo ważne – bezpłatny dostęp przez kilka dni, tak aby można było przetestować dane opcje. Zwykle, po upływie okresu próbnego, istnieje możliwość bezpłatnej rezygnacji z danego VPN.

Szukając najlepszego VPN, należy zwrócić uwagę między innymi na odpowiednią prędkość, a także – co oczywiste – dostęp do amerykańskiego Netflixa. Przy okazji jednak ważne jest, aby sprawdzić, czy interesujący nas VPN posiada możliwość korzystania z kilku urządzeń jednocześnie (najczęściej ich ilość wynosi trzy urządzenia). Niektóre oferują w niskiej cenie ochronę prywatności, a także możliwość wykupienia dedykowanego IP. Całe TOP3 z naszego rankingu VPN-ów radzi sobie bardzo dobrze z obsługą Netflixa.

Jak skonfigurować VPN z Netflixem?

Po wykupieniu VPN, należy odpowiednio skonfigurować go na odpowiednim urządzeniu. Następnie niezbędne jest pobranie aplikacji, a za jej pomocą wybranie regionu świata, z którym chcemy się połączyć, czyli USA. Jeśli jednak Netflix zakomunikuje, iż wykrył VPN lub proxy, wówczas należy połączyć się z innego serwera. Warto więc wcześniej skontaktować się z pomocą techniczną VPN, aby uzyskać informacje na temat aktualnie działających serwerów.

Dodaj komentarz