Najlepsze programy do blokowania reklam w Internecie

Przeglądanie Internetu, szczególnie polskiego, wiąże się często z tym, że jesteśmy dosłownie zawaleni reklamami z każdej strony. Bannery, reklamy kontekstowe, popupy, wideo. W jaki sposób się zablokować niechciane reklamy na komputerze, z poziomu przeglądarki stron internetowych?

Warto pamiętać, że reklamy pozwalają stronom www się utrzymywać, więc warto je zostawić odblokowane przy serwisach, które naprawdę cenimy i gdzie reklamy nie zajmują 80% widocznej powierzchni ekranu.

Zablokowanie niechcianych reklam pozwali nam na lekkie przyspieszenie Internetu, a także przyspieszenie działania przeglądarki, która nie będzie musiala wczytywać tychże reklam.

Programy do blokowania reklam

AdBlock Plus

AdBlock Plus jest jednym z najpopularniejszych rozszerzeń do blokowania reklam, można go zainstalować dla przeglądarek takich jak Firefox, Chrome, Safari czy Opera. ABP łatwo się instaluje, posiada on wbudowaną listę filtrów do blokowania niechcianych reklam, a także potencjonalnego malware. Można w nim włączyć również wyświetlanie tylko mało przeszkadzających reklam.

uBlock Origin

uBlock to równie popularna wtyczka do przeglądarek jak AdBlock Plus, jednak wyróżnia się jeszcze większą szybkością i mniejszą zasobożernością podzespołów komputera. Według twórców zużywa nawet 1/10 procesora w porównaniu do konkurencji i odrobinę mniej pamięci RAM.

AdAway

AdAway to prawdopodobnie najlepsza aplikacja do blokowania reklam na telefony z systemem Android, który musi być zrootowany. Jest to darmowa aplikacja, która na poziomie plików hosta blokuje reklamy, przez co oszczędzamy mnóstwo zasobów, przepustowości Internetu i baterii na telefonie. AdAway nie jest dostępny na Google Play, trzeba go instalować na przykład z również zaufanego F-Droida.

AdGuard

Jeśli szukamy jeszcze bardziej zaawansowanego rozwiązania do blokowania wszelkich reklam, to dobrym wyborem może być AdGuard. Dostępny na Windows, Mac, Andoid, iOS, a także jako wtyczka do najpopularniejszych przeglądarek. Posiada on mnóstwo konfigurowalnych opcji do blokowania reklam, treści i śledzenia na stronach internetowych, a także kontrolę rodzicielską (blokowanie treści nieodpowiednich dla dzieci).

2 komentarze - Dodaj opinię, komentarz

Dodaj komentarz