Dla zdecydowanej większości osób zainteresowanych kupnem usługi VPN podstawowe kryterium wyboru to cena. Kwestia, żeby jeszcze niska cena szła z wystarczającą jakością i niezawodnością. Na szczęście obecnie znajdziemy sporo tanich VPN-ów.
Spis treści
Lista najtańszych VPNów na miesiąc lub rok
Praktycznie wszystkie subskrypcje na miesiąc kosztują minimum 40 złotych, ale przy rozliczeniu rocznym możemy sporo zaoszczędzić. Na przykład Surfshark na rok wyniesie nas tylko 160 PLN.
Jeśli zestawimy ranking z subskrypcji VPN tylko na jeden miesiąc, to czołówka będzie wyglądała następująco:
- ProtonVPN – 43 PLN (€9.99)
- NordVPN – 49 PLN
- Surfshark – 56 PLN
- ExpressVPN – 56 PLN ($12.95)
- CyberGhost VPN – 57 PLN
- 5400+ serwerów w 59 krajach
- Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
- Brak logów
- Dozwolone P2P (torrenty)
- Używanie na 6 urządzeniach jednocześnie
- Windows, Mac, Linux, Android, iOS
- Firma z Panamy
- Dobra cena przy dłuższym abonamencie
- 3200+ serwerów w 100 krajach
- Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
- Brak logów
- Dozwolone P2P (torrenty)
- Brak limitu liczby urządzeń
- Windows, Mac, Linux, Android, iOS
- Firma z Brytyjskich Wysp Dziewiczych
- Bardzo niska cena i dużo serwerów
- 6500+ serwerów w 78 krajach
- Gwarancja zwrotu pieniędzy: 31 dni
- Brak logów
- Dozwolone P2P w wybranych krajach
- 10 urządzeń jednocześnie
- Windows, Mac, Linux, Android, iOS
- Firma z Brytyjskich Wysp Dziewiczych
- Niska cena
- 1800+ serwerów w 65 krajach
- Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
- Brak logów
- Dozwolone P2P (torrenty) - płatna wersja
- Używanie na 10 urządzeniach jednocześnie
- Windows, Mac, Android
- Firma ze Szwajcarii
- Niskie ceny, ale skomplikowana instalacja na iOS
- 3000+ serwerów w 94 krajach
- Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
- Brak logów
- Dozwolone P2P (torrenty)
- Używanie na 6 urządzeniach jednocześnie
- Windows, Mac, Linux, Android, iOS
- Firma z Brytyjskich Wysp Dziewiczych
- Bardzo szybki VPN
- Serwery VPN w 27 krajach
- Gwarancja zwrotu pieniędzy: 14 dni
- Brak logów
- Dozwolone P2P (torrenty)
- Używanie na 5 urządzeniach jednocześnie
- Windows, Mac, Android, iOS
- Firma z Malezji
- Darmowa wersja z ograniczonym transferem
Na co zwrócić uwagę wybierając tani VPN?
Wybierając wirtualną sieć prywatną, szczególnie w przypadku tanich opcji, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pozwolą na wybór usługi pewnej i sprawdzonej. Oto kilka ważnych czynników, na które warto zwrócić uwagę:
- Dostępność serwerów VPN w Polsce, dla osób mieszkających w Polsce lub z nią związanych ważne jest, aby wybrana sieć VPN posiadała serwery zlokalizowane w naszym kraju. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie polskiego adresu IP, co daje możliwość połączenia się z polskim Netflixem i innymi serwisami VOD.
- Bezpieczne protokoły, zwróć uwagę, czy VPN oferuje możliwość łączenia się z siecią za pomocą bezpiecznych protokołów, takich jak OpenVPN lub WireGuard.
- Ochrona prywatności, tanie VPN również powinny dobrze chronić prywatność użytkowników. Sprawdź politykę firmy dotyczącą logów i upewnij się, że nie gromadzi ona żadnych informacji na temat swoich użytkowników.
- Możliwość odblokowywania streamingu, jeśli planujesz korzystać z VPN w celu uzyskania dostępu do różnych treści streamingowych, upewnij się, że VPN ma dużo serwerów, aby w razie niedziałania kilku ze streamingiem móc spróbować połączyć się z innymi.
- Gwarancja zwrotu pieniędzy, zwróć uwagę, czy firma oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki której można bez ryzyka przetestować usługę. Wiele VPNów oferuje przynajmniej 30 dniową politykę zwrotu pieniędzy. Niektóre mają też darmowe okresy próbne.
- Dostępne serwery i lokalizacje, im więcej dostępnych serwerów i lokalizacji, tym lepiej. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z adresów IP z różnych zakątków świata.
- Liczba obsługiwanych urządzeń, upewnij się, że możesz korzystać z VPN na tyle urządzeniach, ile potrzebujesz, aby zabezpieczyć swoje i swojej rodziny urządzenia.
- Obsługiwane systemy i urządzenia, sprawdź, czy VPN oferuje aplikacje i programy dla swoich urządzeń i systemów operacyjnych.
- Cena, wybierając tanie VPN, upewnij się, że cena jest adekwatna do oferowanych funkcji, liczby serwerów i lokalizacji.
- Długość subskrypcji, wszystkie VPNy działają w modelu subskrypcyjnym, gdzie wykupujemy dostęp do usługi na miesiąc, pół roku czy na rok. Im dłuższa subskrypcja tym cena się zmniejsza, i często są to bardzo duże różnice.
Te kryteria powinny być brane pod uwagę nie tylko przy wyborze taniego VPN, ale również przy wyborze VPN o wyższej cenie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz wirtualną sieć prywatną, która faktycznie spełni Twoje potrzeby.
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Kupując płatny VPN, zawsze warto sprawdzić czy firma oferuje darmowy okres próbny i/lub gwarancję zwrotu pieniędzy. Ta druga funkcja pozwala na bezpieczne testowanie usługi, pozwalając na wykupienie abonamentu w najlepszej cenie, bez ryzyka. Zazwyczaj oferowana jest ona przez firmy w wymiarze 30 dni, co wystarcza na pełne przetestowanie usługi. Jeśli po tym okresie okaże się, że VPN nie spełnia oczekiwań, zawsze można skorzystać z opcji zwrotu pieniędzy, bez żadnych problemów. Darmowy okres próbny jest niestety bardzo rzadki.
Najtańsza oferta
Pure VPN to obecnie najtańsza usługa VPN z naszego zestawienia. 31 dni na zwrot pieniędzy i serwery w 78 krajach. W tym m.in. Polska, Turcja, Argentyna.
Jak kupić najtańszy VPN?
Analizując rankingi, zestawienia i porównania ofert dostawców sieci VPN, możemy zauważyć duże zróżnicowanie cen. Wysokość ceny zależy głównie od okresu abonamentu. Najbardziej popularne opcje to rozliczenie miesięczne, roczne, dwuletnie lub trzyletnie. Zazwyczaj najkorzystniejsza jest opcja dwuletniego lub trzyletniego abonamentu, gdzie różnica w cenie może wynosić nawet 70% w stosunku do rozliczenia miesięcznego.
Przy wyszukiwaniu taniego VPN warto również zwrócić uwagę na walutę, w jakiej jest dostępna cena. Wiele firm stosuje przelicznik odpowiadający aktualnemu kursowi walut, ale czasem można zauważyć ceny w dolarach i euro przeliczane 1:1. W takim przypadku lepiej wybrać cenę w dolarach, gdyż jest ona bardziej korzystna niż euro w Polsce.
Coraz częściej możemy zauważyć dostawców taniego VPN, którzy wyświetlają cenę w złotówkach. W takim przypadku warto sprawdzić, czy przelicznik jest korzystny i ewentualnie zmienić na euro lub dolary.
Nie zapominajmy również o kuponach, zniżkach i promocjach, które czasami pojawiają się w ofercie niektórych firm. Niektóre z nich oferują promocje cały czas, inne tylko w okresach świątecznych lub podczas Black Friday.
Czy tanie VPNy są bezpieczne?
Tak, tanie VPNy są zazwyczaj bezpieczne, ale wszystko zależy od konkretnego usługodawcy, jakie ma zabezpieczenia, czy przeprowadza zewnętrzne audyty bezpieczeństwa itp. Tutaj możesz sprawdzić listę VPNów, które miały różne problemy i kontrowesje związane z ochroną prywatności użytkowników.
Za ile najtaniej kupimy VPN?
Coraz więcej osób docenia korzyści płynące z korzystania z usług VPN, co skutkuje rosnącą popularnością tego typu rozwiązań. Dostawcy usług VPN prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej zaawansowanych i kompleksowych funkcji, by przyciągnąć jak najwięcej nowych użytkowników. Jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze danej usługi jest cena. Nie bez powodu, wiele osób uważa, że koszt VPN to jeden z najważniejszych aspektów przy podejmowaniu decyzji o zakupie lub rezygnacji z tego rozwiązania.
Usługodawcy VPN sprzedają je w rozliczeniach miesięcznych, półrocznych, rocznych i dwuletnich. Im dłuższa subskrypcja, tym taniej, niestety musimy opłacić ją z góry.
Warto jednak pamiętać, że nie zawsze tani VPN oznacza gorszą jakość usługi. Dostępne są bowiem rozwiązania, które łączą w sobie dobrą ochronę prywatności, bezpieczeństwo oraz wygodny dostęp do streamingu, a jednocześnie są dostępne w atrakcyjnej cenie. Niemniej, w celu znalezienia takiej usługi, należy wiedzieć na co konkretnie zwracać uwagę. Wiele czynników wpływa bowiem na ogólną jakość VPN.
Jeśli zależy nam na zakupie solidnego, a jednocześnie taniego VPN, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Na rynku dostępnych jest wiele ofert, które kosztują przysłowiowe “grosze”, jednak nie zawsze są one godne uwagi. Często tego typu usługi nie oferują odpowiedniej ochrony prywatności, bezpieczeństwa czy dostępu do zablokowanych usług, co skutkuje jedynie wyrzuceniem pieniędzy w błoto.
Dodaj komentarz