Jak zmienić adres IP telefonu iPhone?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest VPN w telefonie iPhone i jak pozwala na zmianę IP oraz lokalizacji? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, dlatego chciałbym wam dzisiaj przybliżyć ten temat. VPN, czyli Wirtualna Sieć Prywatna (Virtual Private Network), to niezwykle pomocne narzędzie umożliwiające zmianę IP na iPhone, komputerze, czy dowolnym innym urządzeniu, z którego korzystasz na co dzień.

Czym jest VPN na iPhone?

Zasada działania VPN jest prosta, choć niewątpliwie genialna. Ten specjalny program tworzy swoiste “tunel”, do którego dostęp ma tylko uprawniony użytkownik. To możliwe dzięki szyfrowaniu danych, które przepływają przez ten “tunel”. Szyfrowane są one na drodze użytkownik – serwer VPN, a dopiero po wyjściu z tego serwera trafiają na świat, ale już w postaci odszyfrowanej, do konkretnych miejsc w sieci.

Kluczową rolę w działaniu VPN odgrywa specjalny protokół VPN, który określa zasady wymiany danych, sposób ich szyfrowania i deszyfrowania, a także wszelkie aspekty techniczne. To właśnie od rodzaju tego protokołu zależy poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia usługa VPN.

Jeśli chodzi o IP, to każdy serwer VPN ma swój własny, unikatowy adres. Jego geolokalizacja odpowiada miejscu, w którym fizycznie znajduje się serwer. Gdy nawiążesz połączenie z serwerem VPN, twój adres IP zostaje automatycznie zastąpiony adresem IP tego serwera. Można to sobie wyobrazić tak, jakby nowy adres IP był maską, którą nakładasz na swoją twarz. Dzięki temu w Internecie jesteś widoczny pod zupełnie innym adresem.

A jak w praktyce zmienić IP telefonu za pomocą VPN? Proces ten jest prosty i nie powinien sprawić trudności nawet osobom mniej doświadczonym w korzystaniu z technologii. Potrzebujesz do tego specjalnej aplikacji, którą możesz pobrać ze sklepu z aplikacjami w swoim telefonie. Istnieją usługi zarówno płatne, jak i darmowe, a każda z nich ma swoje plusy i minusy. Jeśli chcesz korzystać z płatnej usługi VPN, musisz liczyć się z kosztami, ale zyskujesz za to bezpieczeństwo i solidność, co jest kluczowe, jeśli chcesz zmienić adres IP telefonu, aby na przykład odblokować streaming.

Dla początkujących użytkowników VPN polecam te usługi, które są sprawdzone i dobrze działają zarówno na Androidzie, jak i na iPhonach. Warto jednak zauważyć, że usługi VPN za darmo mogą mieć pewne ograniczenia. Mogą obejmować one na przykład dostępne lokalizacje serwerów (zazwyczaj jest to tylko kilka państw), ograniczenia prędkości (filmy mogą się buforować dłużej, a pliki mogą być ściągane wolniej) czy spore limity transferu.

Zmiana IP na iPhone krok po kroku

Chciałbym teraz pokazać krok po kroku, jak za pomocą VPN można w prosty sposób zmienić adres IP iPhone. Każdy z kroków opiszę dokładnie, tak abyś mógł bez problemu zrozumieć i zrealizować cały proces. Jako przykład posłuży oferta firmy NordVPN, która sprawdza się świetnie na urządzeniach mobilnych.

Zmiana IP iPhone za pomocą VPN jest prosta i polega na wykonaniu następujących kroków:

 1. Wybierz dostawcę usługi VPN, którego oferta jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna.
 2. Załóż konto i wykup dostęp do sieci VPN.
 3. Pobierz program do zmiany IP na iPhone ze sklepu App Store (iOS) – linki otrzymasz od dostawcy usługi.
 4. Uruchom program VPN i zaloguj się na konto, które założyłeś. Dane dostępowe otrzymasz na maila.
 5. W programie VPN wybierz lokalizację, na którą chcesz zmienić IP swojego iPhone i nawiąż połączenie z serwerem VPN.
 6. Gotowe! Ciesz się nowym adresem IP!
1
49.09 PLN
16.99 PLN
miesięcznie
Odwiedź stronę
 • 5400+ serwerów w 59 krajach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
 • Brak logów
 • Dozwolone P2P (torrenty)
 • Używanie na 6 urządzeniach jednocześnie
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS
 • Firma z Panamy
 • Dobra cena przy dłuższym abonamencie
Prywatność
Możliwości
Opłacalność
9.3
2
56.12 PLN
9.96 PLN
miesięcznie
Odwiedź stronę
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
 • Brak logów
 • Dozwolone P2P (torrenty)
 • Brak limitu liczby urządzeń
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS
 • Firma z Brytyjskich Wysp Dziewiczych
 • Bardzo niska cena i dużo serwerów
Prywatność
Możliwości
Opłacalność
9.1
3
9.69 EUR
1.81 EUR
miesięcznie
Odwiedź stronę
 • 750+ serwerów w 45 krajach
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni
 • Brak logów
 • Dozwolone P2P (torrenty)
 • Brak limitu liczby urządzeń
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS
 • Firma z USA
 • Darmowa wersja z 3 serwerami
Prywatność
Możliwości
Opłacalność
8.9

Następnie szczegółowo opiszę wszystkie kroki, aby pokazać, jak to zrobić:

Krok 1 – wybierz dostawcę usługi VPN Wybór dostawcy sieci VPN to pierwszy krok na drodze do zmiany IP. Wchodzisz na stronę dostawcy VPN i wybierasz plan, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że decydując się na dłuższy okres abonamentu, możesz sporo zaoszczędzić. Polecam NordVPN, ale u innych dostawców wygląda to podobnie.

Krok 2 – załóż konto i wykup dostęp do sieci VPN Następnie zakładasz konto i opłacasz usługę. W przypadku NordVPN wystarczy podać swój adres e-mail (na niego przyjdzie hasło) i wybrać sposób płatności. Możesz zapłacić przelewem, kartą, za pomocą PayPal, Bitcoin, lub korzystając z różnych bramek obsługujących transakcje.

Krok 3 – pobierz program do zmiany IP na iPhone Po założeniu konta otrzymasz linki do pobrania aplikacji, która pozwoli Ci nawiązać połączenie z siecią VPN. Pobierzesz ją ze sklepu Play dla Androida lub z App Store dla iPhone’ów.

Krok 4 – uruchom program i zaloguj się Po udanej instalacji uruchamiasz program. Kliknij na ikonę i włącz aplikację. Na ekranie pojawi się pole do logowania, w którym podajesz nazwę użytkownika lub e-mail oraz hasło, które otrzymałeś na maila. Możesz również zostać poproszony o przyznanie uprawnień aplikacji do zmieniania ustawień VPN w systemie.

Krok 5 – wybierz lokalizację, na którą chcesz zmienić IP iPhone Teraz musisz wybrać lokalizację swojego nowego IP. Może to być Polska, USA, Niemcy, UK lub dowolna inna lokalizacja. Wyszukujesz kraj na liście i klikasz “połącz”, aby nawiązać połączenie z serwerem.

Krok 6 – udało Ci się zmienić IP iPhone! Jeśli udało Ci się przejść przez wszystkie kroki, to teraz masz nowe IP na swoim iPhonie i możesz korzystać z wszystkich zalet, jakie to daje.

Darmowy VPN na iPhone?

Niektóre osoby mogą zastanawiać się, czy można zmienić adres IP iPhone za darmo. Odpowiedź brzmi: tak, ale z pewnymi ograniczeniami. Jeżeli nie przeszkadza Ci brak serwerów w Polsce, limit transferu, ograniczenia w prędkości i dostępnych lokalizacjach, brak wsparcia i pomocy technicznej, czy mniejsze możliwości zmiany adresu IP, to możesz skorzystać z oferty dostawców oferujących darmowe plany. Ich dokładny opis wraz z wadami i zaletami znajdziesz w naszym rankingu darmowych VPN. Dowiesz się z niego również, na co zwracać uwagę przy wyborze darmowych narzędzi do zmiany IP, takich jak VPN czy serwer proxy.

Czy zmiana adresu IP na moim iPhone jest bezpieczna?

Tak, zmiana adresu IP na iPhone jest generalnie bezpieczna i jest powszechnie stosowaną praktyką w celu zwiększenia prywatności online i odblokowania treści dostępnych tylko w określonych regionach. Pamiętaj jednak, aby korzystać z zaufanych dostawców VPN lub proxy.

Czy zmiana adresu IP wpłynie na wydajność mojego iPhone?

Zmiana adresu IP, szczególnie za pomocą sieci VPN, może nieznacznie wpłynąć na prędkość internetu, ponieważ twoje dane są szyfrowane i przesyłane przez dodatkowe serwery. Wydajność powinna jednak nadal być dostateczna do przeglądania internetu, strumieniowania mediów i korzystania z innych usług internetowych.

Czy mogę zmienić adres IP na moim iPhone bez korzystania z VPN?

Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem na zmianę adresu IP na iPhone jest korzystanie z sieci VPN. Jednakże, istnieją też inne metody, takie jak korzystanie z sieci proxy, ale mogą one nie oferować takiego samego poziomu bezpieczeństwa i prywatności jak VPN.

Czy zmiana adresu IP na moim iPhone zawsze zapewnia dostęp do zablokowanych treści?

Zmiana adresu IP może pomóc odblokować treści ograniczone geograficznie, ale nie zawsze gwarantuje dostęp. Niektóre usługi internetowe mogą wykorzystywać dodatkowe metody wykrywania i blokowania VPN lub proxy.

Czy mogę wrócić do mojego pierwotnego adresu IP na moim iPhone po jego zmianie?

Tak, zawsze możesz powrócić do swojego pierwotnego adresu IP. W przypadku korzystania z VPN, wystarczy wyłączyć usługę VPN, a Twój iPhone automatycznie powróci do używania pierwotnego adresu IP przypisanego przez Twojego dostawcę internetu (z Wi-Fi czy z sieci komórkowej 4G/LTE).

Jak sprawdzić adres IP na IPhone?

Przejdź do aplikacji “Ustawienia” na swoim iPhone.
Wybierz “Wi-Fi”.
Dotknij niebieskiego “i” obok sieci Wi-Fi, do której jesteś aktualnie podłączony.
Twój lokalny adres IP będzie wyświetlony obok “Adres IP”.

Dodaj komentarz