“Wiemy, co pobierasz z torrentów”

Czy ktoś może się dowiedzieć co pobieramy z Internetu, z torrentów? Strona internetowa IKnowWhatYouDownload.com zbiera informacje z sieci BitTorrent, głównie adresy IP pobierających i uploadujących torrenty. W ten sposób znając adres IP możemy sprawdzić co z tego IP zostało pobrane z sieci BitTorrent.

Dane odnośnie adresów IP są publicznie dostępne, na tym polega idea sieci P2P. Wymieniona wyżej strona dodatkowo dopasowuje IP z pobranymi torrentami i wyświetla informacje o tych torrentach.

Poprzez tę stronę możemy nawet wygenerować specjalny link do wysłania znajomemu, dzięki czemu będziemy mogli dowiedzieć się co on/ona pobierają w sieci, a z torrentów można pobierać najróżniejsze rzeczy.

Podobne narzędzia są już wykorzystywane przez firmy, które mają prawa do filmów, muzyki czy programów telewizyjnych. Regularnie pojawiają się w mediach doniesienia o firmach, które ścigają ludzi, którzy pobrali ich filmy czy muzykę z torrentów. Taka sytuacja jest znana np. z polskiego filmu pt. “Wkręceni”, który pobierany z polskich torrentów zwrócił uwagę takiej firmy i doszło nawet do konfiskaty nieznanej liczby komputerów osobistych przez policję.

Między innymi dlatego warto używać VPN-a do pobierania torrentów. Pozwalają one bezpiecznie ukryć nasz adres IP. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o VPN-ach do torrentów to zachęcamy do lektury naszego artykułu -> Jak bezpiecznie pobierać torrenty? VPN do torrentów

Dodaj komentarz