Jak oglądać Ligę Mistrzów w Amazon Prime?

Amazon Prime Video, popularna platforma streamingowa, zdobyła we Włoszech prawa do transmitowania rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA na kolejne trzy sezony. Umowa obejmuje transmisje do zakończenia sezonu 2026/2027, co sprawia, że włoscy fani futbolu będą mogli śledzić zawody na tej platformie.

Amazon Prime Video umożliwia oglądanie Ligi Mistrzów we Włoszech

Nowe porozumienie zacznie obowiązywać od sezonu 2024/2025, a Amazon Prime Video nadal będzie ekskluzywnym nadawcą meczu pierwszego wyboru w środowe wieczory. Począwszy od 2024 roku, serwis będzie miał prawo do transmitowania 18 meczów na żywo, w tym także zawodów włoskich drużyn, o ile zakwalifikują się do rozgrywek. Transmisje obejmą mecze od fazy grupowej aż po półfinały.

Zmiany w strukturze Ligi Mistrzów przewidują także zwiększenie liczby klubów uczestniczących w zawodach z 32 do 36. Oznacza to, że fani futbolu będą mogli cieszyć się jeszcze większą ilością emocjonujących meczów podczas fazy ligowej i rundy pucharowej.

Alex Green, dyrektor zarządzający Prime Video Sport Europe, wyraził zadowolenie z umowy, podkreślając, że platforma pozostanie “domem Ligi Mistrzów UEFA we Włoszech”. Dodał także, że miliony włoskich abonentów Amazon Prime Video są zadowolone z transmisji i jakości obrazu oferowanej przez platformę.

W Polsce, prawa do Ligi Mistrzów posiada Polsat, który transmituje mecze na kanałach Polsat Sport Premium. W Niemczech, Amazon Prime Video nabył prawa do Ligi Mistrzów pod koniec 2019 roku, a umowa obowiązuje od sezonu 2022/2023. W Wielkiej Brytanii, platforma transmituje mecze Premier League, a od sezonu 2024/2025 pojawi się tam także Liga Mistrzów.

W Polsce, prawa do transmisji Ligi Mistrzów posiada Polsat, który pokazuje zawody na kanałach Polsat Sport Premium. Amazon Prime Video na polskim rynku skupia się przede wszystkim na filmach i serialach, w tym na produkcjach oryginalnych, takich jak „Reacher”, „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”, „Tom Clancy’s Jack Ryan”, „The Boys” czy „Lista śmierci”. Roczna subskrypcja Amazon Prime Video w Polsce kosztuje 49 zł i pozwala na oglądanie treści w jakości 4K.

Aby móc oglądać Ligę Mistrzów w Amazon Prime Video we Włoszech, wystarczy wykupić abonament Amazon Prime i połączyć się z serwerem VPN we Włoszech. W ten sposób zmienimy adres IP i ominiemy geoblokady nałożone przez Amazon Prime, w tym komunikaty typu “Ten film jest obecnie niedostępny do obejrzenia w Twojej lokalizacji”.

Źródło: https://www.primevideo.com/help/ref=atv_hp_nd_cnt?language=pl_PL&nodeId=GUJPFYF7X6Q2ESRT

Dodaj komentarz